V PRAZE A PŘITOM BLÍZKO PŘÍRODĚ

Park Újezd se nachází na území Újezdu u Průhonic v katastru Praha 4. Vzniká v sousedství Jižního města, od které je oddělen Milíčovským lesem, rozlehlými rybníky, meandry Botiče a dalšími přírodními památkami. Projekt se může pyšnit, krom jiného, výbornou dopravní dostupností a to jak autem, tak městskou hromadnou dopravou. Od stanice metra C Opatov je vzdálen jen několik málo minut.

PŘÍRODNÍ PARK BOTIČ A MILÍČOV

Milíčovský les je uznanou přírodní památkou a je zároveň součástí menšího přírodního parku Botič Milíčov. Společně s Hostivařským lesoparkem tvoří přirozené rekreační zázemí, které je hojně navštěvováno zejména obyvateli Jižního města. Naleznete zde ucelený lesní komplex, rybníky, mokřady i louky.

DENDROLOGICKÁ ZAHRADA

V blízkosti Průhonického parku se nachází unikátní sbírka okrasných rostlin, Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. Zahrada je skutečně ojedinělou sbírkou nejen okrasných dřevin. Během roku nabízí bezpočet výstav okrasných květin, ale také mnoho osvětově vzdělávacích aktivit.

PRŮHONICKÝ PARK

Pohádková příroda, jen několik kilometrů od hranic hlavního města, to je právě Průhonický park. V minulosti byl mnohokrát využit filmaři k natáčení řady filmů, zvláště pak pohádek. Jedná se o jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě. Pyšní se rozlohou 240 hektarů, titulem jednoho z nejvýznamnějších zámeckých parků v ČR. Zároveň je také uznanou a chráněnou přírodní památkou UNESCO.

OBCHODNÍ ZÓNA

Přes 300 obchodů a značek na ploše přes 100 tisíc metrů čtverečních a navíc jen několik minut daleko. Obchodní centrum Chodov je největším nákupním centrem v ČR. Díky tomu nabízí doslova vše na dosah ruky. Další možností je pak nedaleké Obchodní a zábavní centrum Průhonice – Čestlice. To kromě nákupů nabízí také dostatek zábavního a sportovního vyžití.

BEZPROBLÉMOVÁ DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Újezd díky své poloze nabízí hned několik příjezdových tras pro auta a také bezproblémové spojení s centrem Prahy. Park Újezd se nachází jen několik minut od stanic metra C Chodov a Opatov. V samotném centru, na Václavském Náměstí tak budete pouze za 15 minut.

RESTAURACE

Okolí projektu Park Újezd nabízí hned několik prvotřídních restaurací. Za zmínku jistě stojí Hliněná bašta. Restaurace vystavěná z nepálené hlíny se nachází na kraji Průhonic, na břehu rybníka. Nabízí jak sezonní pokrmy, tak velký výběr ryb a mořských plodů, které připravuje dle tradičních receptur pod vedením šéfkuchaře Hynka Vávry a cukrářky Barbory Brožové. Na náměstí v Újezdu doporučujeme také Hospůdku u Vendyse nebo Selský statek.

Čerpací stanice

OPATOV

Praha Uhříňeves

Autobus MHD - Formanská

Autobus MHD - Ve Vilkách

Autobus MHD - K Sukovu

HÁJE

McDonalds

Restaurace Hliněná Bašta

Selský statek

Občerstvení

Restaurace Babiččina Zahrada

Pizzeria Grosseto

Restaurace U slepiček

Uzeniny Radev

Hospůdka Vendyse

Fotbalový klub

Aquapalace Praha

Sokolovna Průhonice

Tenisová akademie Pála/Vízner

Základní škola

Gymnázium

MŠ Macíček

MŠ Průhonice

MŠ Formanská

OD Čestlice

OC Chodov

Vivo!

potraviny u Selského statku

Billa

Lidl

Milíčovský les a rybníky

Přírodní park Botič-Milíčov

Hostivařská přehrada 1

Hostivařská přehrada 2

Dendrologická zahrada

Šeberák

Průhonický zámek

Průhonický park

Park Holiday

Multikino Galaxie

Salón Sokolovna Průhonice

Funpark Žirafa

Souřadnice: 50°00'45" s. š., 14°32'49" v. d.

Mám zájem o konzultaci

@

739 248 726